Artyści

Andrzej Cybura

malarstwo

Andrzej Cybura urodził się w 1976 r w Bochni, tu mieszka i tworzy. Jednym z głównych obiektów jego twórczych zainteresowań jest człowiek i emocje mu towarzyszące. Artysta lubi łączyć rzeczywistość z wyimaginowanym światem,wciąż poszukuje aby odkrywać.

Pokazywał swoje prace w rodzinnym mieście i poza nim. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i plenerowych, m.in. zaproszenie od Francisco Torralba na Targi Sztuki w Hiszpanii “Salon de hartexpo” – Barcelona. Szczególne zdolności do rysunku i malarstwa przejawiał już w dzieciństwie, ale rozkwit jego talentu nastąpił w 1998r. Pierwsze duże formy malowane najpierw pastelami a potem farbami olejnymi. Chociaż obrazy te były głównie kopiami znanych dzieł, to jednak sposób ich interpretacji a także technika jaką posługiwał się artysta robiły wrażenie. Odbiorcy docenili także powstałe w tym czasie autorskie obrazy Cybury mieszczące się w kategorii realizmu fantastycznego. Jedne i drugie można było podziwiać m.in. podczas wystawy zorganizowanej w 2009r. w Krakowie 44 Salon Artystyczny Dettlofów. W willi na krakowskim Czerwonym Prądniku odbyło się też spotkanie z artystą. Nabywcami jego obrazów są osoby prywatne, ale także galerie i świat biznesu.

Jarosław Filipek

malarstwo

Urodzony w roku 1963. Ukończył architekturę na Politechnice Warszawskiej oraz Warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Rysunku uczył się u Henryka Dąbrowskiego i Lubomira Słupeczańskiego, malarstwo studiował w pracowniach Andrzeja Bieńkowskiego, Jacka Sempolińskiego oraz Franciszka Maśluszczaka. 

Międzynarodowe targi i salony sztuki

International Art Fair, Tuluza, Francja

Targi Sztuki Dostępnej, Warszawa, Polska

Luxembourg Art Week, Luksemburg

Salon d’art Carrousel du Louvre, Paryż, Francja

Brussel Contemporary Art, Bruksela, Belgia

Antwerpen Art Fair, Antwerpia, Belgia

 

Ekspozycje i wystawy w Polsce, Szwecji, Hiszpanii, Belgii i Francji

 

Cykl akwareli Synthesis

Cykl Pejzaże Fraktalne

Cykle prac akwarelowych : Dwory szlacheckie, Pejzaż Polski, Puszcza Kampinoska, Architektura.

 

Julia Słodykiewicz

malarstwo

Aleksandra Sojka

malarstwo

Ukończyła Krakowską ASP oraz dyplom z grafiki na ASP w Katowicach. Od 25 lat zajmuje się malarstwem i aranżacją wnętrz stosunkowo dużych obiektów prywatnych i użyteczności publicznej.

W malarstwie ceni sobie ascezę form i koloru. Lubi monochromaty, przestrzenie i szczeliny malarskie.

Jej żywiołem jest zgłębienie meandrów średniowiecza od upadku Cesarstwa rzymskiego poprzez Hunów, Wizygotów, Ostrogotów i apogeum doskonałości Karola Wielkiego.

Czyta, słucha, lubi muzykę Arvo PART i Pergolesiego.

Sztuka jest jednością

Pogłębianie wiedzy inspiruje i nadaje jej  życiu SENS.

Adam Libera

malarstwo

Urodzony 1987 r., dyplom (2015) Struktura obrazu jako matryca graficzna. Zafascynowany możliwościami tworzenia własnego, nowego świata, pochłonięty bezmiarem wyobraźni, realizuje się w malarstwie olejnym. Obrazy powstają z analizy bieżących problemów przez pryzmat wewnętrznych zmagań i próbę ich syntezy na płycie. Rozterki nad zastaną rzeczywistością, przelewane w autorskim odczuciu na barwy i struktury, można w pełni odczuć doświadczając relacji z obrazami. Autor zaprasza do zajrzenia w głębię przedstawionych przez siebie światów.

Wystawy:

2019 – Medytacja, podróż do wnętrza duszy, Kraków, Biblioteka Kraków – Filia 21

2019 – Bochnia, Civitas Christiana

2018 – Kraków, Galeria Wanilia

2017 – Młoda Plastyka Bocheńska III, Bochnia, Galeria Strych Muzealny, Muzeum im. St. Fischera

2015 – Bochnia, Miejski Dom Kultury

2015 – Plenerowa Wystawa Malarstwa, Trogir, Chorwacja

2014 – Kraków, Nie Lubię Poniedziałków 

2014 – Bochnia, Mała Czarna

 

Marek Szczepanik

malarstwo
Ur. 07.07.1964 roku w Nieszkowicach Wielkich woj. małopolskim. Artysta od najmłodszych lat wychowywał się na wsi, która ukształtowała jego artystyczną wrażliwość. Prace artysty często podejmują tematy związane ze światem przyrody. Monumentalne szczyty gór, rozszumiałe trawy, samotne drzewa, pejzaże obfitujące w łąki i pola. Malarstwo artysty przywodzi na myśl oniryczne przestworza. Na płótnie kompozycje barwne są jakby zastygłe w czasie, letnim słońcu czy też zatopione we mgle. Senne pejzaże przyciągają oczy widza swoją delikatnością dając ukojeni , które ogarnia widza. Spoglądającego z budzącą się nostalgią, za tym co ulotne i przemijające jak pory roku. Czy czas beztroskich chwil związany z wakacjami. To co widoczne jest na płótnach, malarz przedstawia w sposób zgodny z naturalnym odwiecznym cyklem natury, jeszcze niezadeptanym przez ludzi i nie krzyczącym brzydotą.

Na co dzień artysta wiele podróżuje, jego otwartość i szczerość wobec ludzi odzwierciedla się w świecie realnym, który emanuje z jego płócien. Twórczość Marka Szczepanik niesie za sobą sporo radości, która wypływa z umiejętności przeżywania zwyczajnego dnia i doceniania wszystkiego co piękne zgodne z naturą i harmonią. Sam mówi o swoim malarstwie: „Maluję to co spotykam, to co mnie otacza. Piękna wkoło nas jest sporo trzeba tylko czasem spojrzeć trochę bliżej albo trochę dalej.” Marek Szczepanik maluje swoje obrazy delikatnymi pociągnięciami pędzla, a innym razem posługuje się grubym reliefowym duktem pędzla czy szpachli, tym samym uzyskując ciekawą strukturę na powierzchni płótna. Tworzy w technikach: olejnej, akrylowej i pastelowej.

Adam Faglio

malarstwo

Adam Faglio urodził się 13 grudnia 1954 roku w Nowym Wiśniczu. Od najmłodszych lat przejawiał zainteresowanie rysunkiem i malarstwem. Pracując zawodowo (najdłużej w konserwacji zabytków) nigdy nie przestawał pracować twórczo. W 1983 roku komisja Ministerstwa Kultury i Sztuki wydała mu zaświadczenie stwierdzające fakt wykonywania zawodu artysty malarza. Od 1991 roku zajmuje się wyłącznie malarstwem. Uczestniczy w życiu artystycznym biorąc udział w plenerach oraz wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego prace znajdują się w licznych zbiorach prywatnych i publicznych (muzeach i kościołach) w kraju i za granicą. Prace Adama Faglio Są próbą ukazania jego wędrówek po jawnych i tajnych ścieżkach prowadzących przez światy dalekie i bliskie. Bogatą w doświadczenia jest wędrówka, badanie ale i kontemplacja tak zdawałoby się banalnego tematu martwej natury.

Barbara Szota Rekieć

Wystawy indywidualne między innymi:

2019 Libiąż- Miejska Biblioteka
2019 Hebdów- Klasztor
2019 Kraków – Galeria Szalom

Wystawy zbiorowe:

2016, 2017, 2017 Interferencje – Nowy Wiśnicz,, Łomża, Chrzanów, Libiąż, Olkusz, Myślenice, Dębica.
2019 2020 Inklinacje – Jaworzno, Oświęcim, Chrzanów, Myślenice, Dębica, Olkusz, Wałbrzych, Łomża, Przasnysz, Ciechanów,  Sieradz, Nowy Wiśnicz

Sławomir Jabłoński

malarstwo

Krzysztof Błąkała

malarstwo

Anna Heyda-Bojanowska

malarstwo-grafika

Leszek Cepak

malarstwo

Agata Kufta-Pletty

malarstwo

Ireneusz Dobranowski

malarstwo

Agnieszka Kapturkiewicz

rzeźba

Pracownia Lunaria - Teresa Stacherska.

ceramika artystyczna

Lunaria to świat stworzony dla osób ceniących sobie niepowtarzalność i urok przedmiotów wykonanych ręcznie. W naszej pracowni lepimy, malujemy, wycinamy, szyjemy i kleimy – wszystko a nawet więcej niż się wydaje możliwe … Każdego dnia rodzą się nowe pomysły a potrzeba tworzenia pcha do działania.

Jacek Orzeł.

Grafika, sztuki wizualne.

Fotograf, Retuszer, Twórca wizualny.W swoich pracach personalnych porusza tematy zdrowia psychicznego i roli sztuki w procesie samorozwoju.Porusza się sprawnie w sztukach wizualnych stale eksperymentując z formą.

W pracach komercyjnych cechuje go dokładność, awangardowość  i nastawienie na identyfikację kolorystyczną.Z chęcią używając mieszane media.

 

Edukacja:

Krakowskie Szkoły Artystyczne 

Akademia Fotografii

Nikon School

Wielokrotny uczestnik wystaw i laureat konkursów (wybrane pozycje) :

 

“Moje pierwsze spotkanie z Nikonem”, Nagroda Główna fotopolis.pl 2017

Faktyczny Dom Kultury w Warszawie Wyróżnienie “‘Cicha czerwień” 2019

Foto Art Festiwal w Bielsku Białej Wyróżnienie “Cicha Czerwień 2019

Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie Focus on Fashion 2020

Trzy Kadry z Fujifilm GX Finalista 2020

Radość Fundacja All In 2021

Sony Photography Awards 2022 Wyróżnienie w Kategorii Creative

Współpracował z :

 

RMF FM

GREEN FILM FESTIWAL

CANPACK

FAKNEWS.PL

EKO MAŁOPOLSKA

I WIELU INNYCH

Antoni Marat.

Sztuka Ludowa.

Kazimiera i Andrzej Kolorz

szkło artystyczne

Kolory na powierzchni wyrobów uzyskuje przez obsypywanie szklanymi pudrami (szkło w danym kolorze zmielone do postaci pudru). Następnie obsypany wyrób z włożonymi między warstwy szkła zawiesiem z drutu umieszcza się w piecu, gdzie w temperaturze powyżej 800 C puder łączy się trwale z elementami szkła a poszczególne elementy szkła ze sobą. Jednocześnie druciane zawiesie zostaje trwale uwięzione w szkle, które w tej temperaturze staje się plastyczne.

Zawiesia w wyrobach ze szkła fusingowego wykonane są z drutu kantalowego o grubości od 0,5 do 0,8 mm. Drut kantalowy jest używany spiral wszelkich grzałek elektrycznych i jest jednym z nielicznych wyrobów odpornych na działanie wysokiej temperatury, jednocześnie zachowując wysokie parametry wytrzymałościowe.

Beata Kapcia

Ikony, rękodzieło

Kafelki i obrazki : Dominika Stawarz-Burska i Bogdan Burski.

malarstwo, kafelki artystyczne
Urodzona w 1975 roku w Bochni. Udoskonalając swoje talenty w Państwowej Szkole Sztuk Pięknych w Nowym Wiśniczu, a następnie w Katedrze Projektowania Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie dyplom „Salt Life” otrzymał wyróżnienie rektora.
Jej prace były presentowane Muzeum Techniki w Warszawie (1999), Pałacu Sztuk Pięknych w Krakowie (2000), Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie (2000), otrzymała również nagrodę za sierpniową edycję Wielkiej Dreamers-Expo 2001 w Gdańsku.
W malarstwie kocha duże formaty i małe akwarele – źródłem pomysłów jest jej głowa – z dala od realizmu. Jak sama mówi: „… Lubię wejść w świat marzeń i pomalować go … „. Kieruje symboliką obiektów, które coś dla niej znaczą – czasami jest to jedyny pianino lub kawałek trąbki – widzi w nich emocje i muzykę. Również w jej świecie stale malowane są zwierzęta, zabawa i kocha dzieci bardziej niż życie. Prowadzi własne studio projektowanie wnętrz, architektura i sztuki stosowane – meble, akwarele, grafiki, obrazy. Jej prace, szczególnie obrazy, mają wielki sukces daleko poza granicami naszego kraju.

Dorota Skoczek

malarstwo

Eva Langraf

malarstwo

Grzegorz Kapcia

ikony, malarstwo

Jerzy Kaleta

malarstwo

„Malowaniem zainteresowałem się już w latach szkolnych. Potem były dłuższe przestoje i krótkie powroty do malowania. Na stałe wróciłem do sztalugi w latach dziewięćdziesiątych dzięki narastającej potrzebie, a może nawet pasji przelewania na płótno wrażeń i emocji inspirowanych otaczającym pięknem stworzonego świata – pięknem ulotnym, przemijającym i dlatego wywołującym pragnienie zatrzymania go „utrwalenia” : pejzaży, scen ludzkiej pracy, architektury, epizodów życia zwierząt …
Staram się ciągle pogłębiać wiedzę i doskonalić warsztat malarski; poszerzam pole środków wyrazu próbując różnych technik w swojej twórczości. Jestem samoukiem, świadomy rozmaitych niedociągnięć technicznych – może tonowanych żarliwością serca.
Od 2008 roku jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa w Opolu. Kilkakrotnie wystawiałem swe prace indywidualnie w kraju i za granicą, brałem udział w wystawach zbiorowych, a także aukcjach charytatywnych na rzecz domów dziecka”.

Jerzy Możdżeń

malarstwo

Lesław Dybel

rzeźba

Miroslaw Polek

malarstwo

Teresa Mrugacz

malarstwo

Pani Teresa Mrugacz, która mieszka w Gminie Żegocina (w miejscowości Bytomsko).  Pani Teresa (z wykształcenia i pracy zawodowej nauczycielka języka polskiego) , z pasji malarka i poetka, jak to określił Pan Jan Plata w swojej wspaniałej wypowiedzi inspirowanej twórczością Pani Teresy – kolorystka. W Jej twórczości dominują swojskie pejzaże, kwiaty, a także prace o charakterze sakralnym. Malarstwo to moja pasja, trwająca już 25 lat. W moich pracach staram się uchwycić otaczającą nas urodę i harmonię natury. Najczęściej utrwalam na płótnach piękno wiejskiego pejzażu i kwiatów; chętnie maluję też martwą naturę, niekiedy również portrety. Od niedawna tworzę ciekawe prace o charakterze sakralnym na starych deskach. Staram się systematycznie rozwijać i wzbogacać swój warsztat artystyczny. Moje prace zyskują uznanie wśród odbiorców i zdobią wnętrza domów nie tylko w Polsce , ale także w USA, Kanadzie, Francji , Wielkiej Brytanii i na Węgrzech. Swoje obrazy eksponowałam na wielu indywidualnych wystawach , spośród których najważniejsze to te w Galerii KBS w Krakowie. Dużym osiągnięciem i niezwykłym przeżyciem była także wystawa moich prac zorganizowana dla Polonii w Coventry w Wielkiej Brytanii. Działam w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu uczestnicząc w wielu wystawach zbiorowych. W wolnych chwilach tworzę również poezję. 

Grzegorz Manthey

malarstwo – akwarela

Mirosław Krzyszkowski

malarstwo

Paweł Klasa

fotografia

Sylwester Kudła

fotografia

 

Jak mówi o sobie : mąż, ojciec, przyjaciel. Kocha przyrodę, fotografię, motocykle – kolejność może być inna.

 

Patryk Salamon

fotografia

Piotr Figiel

malarstwo

Malarz, poeta, performer – tak siebie określa.

Urodził się w Bielsku-Białej w latach sześćdziesiątych. Malarstwem zajął się juz we wczesnych latach młodości, kiedy pobierał indywidualne lekcje u J. Rojkowskiego. Następnie kształcił swoje umiejętności w liceum i podczas studiów o charakterze plastycznym.
Artysta zajmuje się także fotografią, rysunkiem, prozą i poezją, do której komponuje muzykę.

Sylwia Wenska

malarstwo
Sylwia Wenska – ur. 1963 w Bochni. Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Krakowie. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Mieszka i pracuje w Tarnowie. Zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem unikatowej odzieży, elementów scenografii oraz wnętrz. Maluje w technice akrylowej, wykonuje rysunki kredkami, w obrazach te techniki przenikają się. Są to najczęściej alegoryczne portrety i wizerunki zwierząt. Prace posiadają intensywną kolorystykę i duży format.

Urszula Wilczyńska (Gajewska)

malarstwo, rękodzieło

Wioletta Maraj

malarstwo

Leszek Wąsik

malarstwo

Urodzony w 1960 roku, zamieszkały we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Architektury Wrocławskiej. Od 2003 roku członek Związku Artystów Polskich. Specjalizuje się głównie w technice akwarelowej. Jego zainteresowania malarskie związane są ściśle z podróżami po Europie – głównymi tematami prac są motywy historyczne miast, pejzaże. Współpracuje z licznymi galeriami w wielu krajach.

Mirosław Wilczynski

malarstwo

Wydawnictwo Regis

książki